Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

Yangın Algılama ve Alarm Sistemlerinde en önemli konu;  Sistemin olası bir yangının başlangıç aşamasında ne kadar hızlı ve doğru bildirim yapabildiğidir.

 

Sistemin hızlı ve doğru çalışması yangın cihazlarının doğru sayıda, doğru mesafelerde ve doğru bağlantılarla yerleştirilmesine bağlıdır. Yangın algılama ve alarm sistemlerinin son yönetmeliklere uygun şekilde kurulması ve sorumlu ekiplerin eğitilmesi ise son derece önemlidir.

 

Yangın Algılama ve Alarm Sistemlerinin Amacı

Yangın algılama sistemleri ve alarm sistemleri yaşam alanlarında, fabrikalarda veya işletmelerde oluşabilecek yangınları başlangıç aşamasında fark ederek sinyal üretir;

  • Böylece yapıda bulunan insanları yangından haberdar ederek hızlı tahliyeyi sağlar.
  • Güvenlik birimlerine, yetkili birimlere ve itfaiyeye ivedi bilgi akışı sağlayarak büyük bir felaket yaşanmasına engel olur.
Yangın Algılama Sistemleri Neden Önemlidir

Yangın algılama ve yangın alarm sistemleri güvenlik açısından bakıldığında can ve mal güvenliği açısından en önemli güvenlik tedbiridir diyebiliriz. Olası bir tehlikenin önüne geçilmesinde ilk sinyali üreten sistemlerdir.

 

Yangın Algılama Sistemleri Nasıl Hazırlanmalıdır ?

 

Yangın algılama sistemlerin son yönetmeliklere uygun şekilde hazırlanmalı ve yangın esnasındaki sorumlu kişilere doğru eğitimler mutlaka önceden verilmelidir. Efe Yangın Söndürme olarak tüm bu hizmetler konusunda sizlere uygulamalı ve teorik açıdan destek sağlıyoruz.

 

Kurulum Sonrası Hizmetler

Yangın Söndürme, Yangın Algılama Sistemleri,  Yangın Alarm Sistemleri ve Yangın Müdahale Sistemleri kurulduktan sonra bu sistemlerin rutin teknik kontrol ve servis hizmetleriyle ilgili destek sağlıyoruz. Ayrıca en güncel bilgiler ile personel eğitim ve tatbikatlarının gerçekleştirilmesinde destek sunuyoruz.

 

Sektörde büyük bir açığı kapatıp yangın algılama ve yangın söndürme sistemlerinde Bursa ve Güney Marmara Bölgesi’nde lider firmalardan biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Kalite Belgelerimizi İncelemek İçin  → Tıklayın

 

 

Tıkla Ara → (0534) 824 19 63

 

E- Posta Göndermek İçin Tıkla  → info@efeyanginsondurme.com

 

Aynı Gün Teklif Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun, Sizi Arayalım!

Konvansiyonel (Klasik)

Konvensiyonel Sistemde yangın bilgisi, bir panel üzerinde ve bölgesel olarak görülür. Sistemin bulunduğu yapı farklı departmanlara bölümlere ayrılmıştır. Bu bölümleme her kat için yada bina bazında oluşturulabilir. konvensiyonel Sistemde kablo tesisatı, oluşturulacak bölge sayısına göre belirlenir.

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangının başlangıç aşamasında can ve mal kaybının en aza indirilmesi için son derece önemlidir. Tüm güvenlik sistemleri düşünüldüğünde en önemli güvenlik tedbiridir. Etkili ve bakımları kontrolleri düzenli yapılmış yangın sistemleri güvenliğiniz için elzemdir.

optik duman dedektörü

Optik Duman Dedektörleri, Fotometrik prensibe göre çalışan duman algılayan, üzerinde alarm durumunu gösteren bir ledi bulunan, gelen sinyalleri bir kez değerlendirdikten sonra ana panele gönderen, gövdesi ABS termo plastikten imal edilmiş detektörlerdir.

 

Teklif Al